cavs

LeBron James Takes Over Kobe's Locker: Watches CAVS Game In Lakers Upgraded Locker Room

NBA preseason is in full affect and all eyes are on the Los Angeles Lakers and LeBron James! The Lakers also unveiled their new UPGRADED Locker room which looks pretty sick as LeBron takes over Kobe Bryant's old locker! Did you like the new upgrade? Let us know in the comments below!

Kyrie Irving Insults Cavs By Thanking Boston For Saving Him

Kyrie Irving is at it again and throwing shade at the Cleveland Cavs by thanking Boston for saving him! Do you think Kyrie was really that miserable with the Cavs? Let us know in the comments below!

Collin Sexton Shows LeBron James & Kyrie Irving He Can Carry The Cavs With Kevin Love in NBA Debut!

Collin Sexton Shows LeBron James & Kyrie Irving He Can Carry The Cavaliers With Kevin Love in NBA Debut! Celtics vs Cavaliers October 2, 2018 警告:視頻禁止轉載!!! 警告:視頻禁止轉載!!! ------(All clips property of the NBA. No copyright infringement is intended. All videos are edited to follow the "Free Use" guideline of YouTube------ Instagram: Soundcloud: NBA Highlights and News on this channel. Subscribe!

Kanye West's Yeezy Gets Banned by NBA, Calls Out Lebron James For Leaving Cavs

Kanye West has been doing WAY too much lately! Kanye West’s basketball shoes just got banned from the NBA for potentially being dangerous for viewers! Also, Kanye is calling out LeBron James for leaving the Cavs! Does he have a point? Let us know in the comments below!

Who is the slowest Kelly, George or Cav Courtesy Of The Clare balding Show BT Sport

Subscribe for updates - http://goo.gl/meA2GB FULL EPISODE AVAILABLE ON BT SPORT TIMES BELOW Thursday 25th September at 22:15 on BT Sport 1, Friday 26th September at 22:00 on BT Sport 2, Saturday 27th at 15:15 on BT Sport 2 then Sunday 26th at 22:00 on BT Sport 1. More boxing news 24/7: http://goo.gl/aJFtws Follow on Twitter: http://goo.gl/VDYVMP Like on Facebook: http://goo.gl/mI5B64 SecondsOut is a world leader in boxing entertainment since 1999. Part of the Knockout TV YouTube MCN - http://goo.gl/t77GMc

Cleveland Cavs vs Boston Celtics - Full Game Highlights - Oct 2, 2018 - NBA Preseason

JR Smith waves goodbye to Marcus Smart after Cavs-Celtics scuffle - NBA Preseason Highlights

JR Smith waves goodbye to Marcus Smart after Cavs-Celtics scuffle - NBA Preseason Highlights

JR Smith Hilariously Trolls Marcus Smart After Cavs vs Celtics Fight

The NBA Preseason is already heating up and we have our first fight! During the Boston Celtics Cleveland Cavaliers matchup JR Smith and Marcus Smart got into it in a hilarious fight! But the reactions to the fight were even funnier! What did you think of this fight? Let us know all your thoughts in the comments below!

Collin Sexton Shows LeBron James & Kyrie Irving He Can Carry The Cavs With Kevin Love in NBA Debut!

Collin Sexton Shows LeBron James & Kyrie Irving He Can Carry The Cavaliers With Kevin Love in NBA Debut! Celtics vs Cavaliers October 2, 2018 警告:視頻禁止轉載!!! 警告:視頻禁止轉載!!! ------(All clips property of the NBA. No copyright infringement is intended. All videos are edited to follow the "Free Use" guideline of YouTube------ Instagram: Soundcloud: NBA Highlights and News on this channel. Subscribe!

JR Smith waves goodbye to Marcus Smart after Cavs-Celtics scuffle - NBA Preseason Highlights

JR Smith waves goodbye to Marcus Smart after Cavs-Celtics scuffle - NBA Preseason Highlights JR Smith and Aron Baynes get tangled up going for a rebound in the Boston Celtics’ preseason matchup against the Cleveland Cavaliers, and the pair get into a shoving match. Marcus Smart rushes in and shoves Smith before two more players restrain Smart. Baynes would receive a double personal foul while Smart and Smith would get a double technical, with Smart being ejected. Smith waves bye with smile on his face as Smart heads to the locker room.

Jimmy Butler Trade To Cavaliers! Cavs Pursuing Trade With Timberwolves

Jimmy Butler Trade To Cavaliers? Cleveland Cavaliers pursuing trade for Minnesota Timberwolves' Jimmy Butler. According to ESPN's Adrian Wojnarowski "Another team pursuing a Jimmy Butler trade with Minnesota: Cleveland. Cavs owner Dan Gilbert was seen talking privately with Glen Taylor at NBA Board of Governors meeting on Friday. Both owners played a part in negotiating the Love-Wiggins deal." Instagram: Soundcloud: NBA Highlights and News on this channel. Subscribe!

Cavs Vs Golden State game 1 Finals 2018 Memes game highlights - JR Smith Mistake Cleveland Cavalier

Visit our website: http://www.nowthatstrending.net Follow us on instagram: http://bit.ly/2l9Lbfg Like Us on Facebook: https://www.facebook.com/Now-Thats-Trending-1958802444440734/ Follow us on Twitter: https://twitter.com/WhatstrendingYT Visit our website: http://bit.ly/2laIyd0 Follow us on instagram: http://bit.ly/2l9Lbfg Like Us on Facebook: https://www.facebook.com/Now-Thats-Trending-1958802444440734/ Follow us on Twitter: https://twitter.com/WhatstrendingYT Need a real support and success on Youtube? join my MCN: http://my.mediacube.network/apply?referral=845946 Visit our website: http://bit.ly/2laIyd0

Paul Pierce Says Cavs Can't Win If Lebron James Doesn't Score 40 or more!, tv series 2019 cinema comedy channel

Ünlü Şarkıcı Hilal Cebeci, Çav Bella Klibiyle Tartışma Yarattı

Hilal Cebeci, İtalya'da faşizme karşı direniş marşı olan Çav Bella adlı halk şarkısını, İtalyanca olarak seslendirdiği bir klip yayınladı. Cebeci, seslendirdiği şarkıyla tartışma yarattı. Hilal Cebeci, İtalya'da faşizme karşı direniş marşı olan "Bella Ciao" (Çav Bella) adlı halk şarkısını İtalyanca olarak seslendirdiği bir klip yayınladı. Klip ve şarkının uyarlaması izleyenlerin tepkisiyle karşılaştı. HİLAL CEBECİ TEPKİ ÇEKTİ Türkiye'de de hayranları bulunan "La Casa De Papel" dizisini klibinde tema olarak kullanan Cebeci'ye karşı büyük bir tepki gösterildi. Bağımsız Sinema Merkezi yaptığı paylaşımda, "Böyle bir rezillik kabul edilemez. Çav Bella şarkısı, İtalya'da faşizme karşı dövüşen, hayatını kaybeden devrimcilerin hatırasını taşır. Haber https://www.haberler.com/unlu-sarkici-hilal-cebeci-cav-bella-klibiyle-11323711-haberi/

Hilal Cebeci'den bir Çav Bella klibi daha

Popçu Hilal Cebeci, İtalyan partizanların direniş marşı olan “Bella Ciao” adlı halk şarkısını İtalyanca olarak seslendirdiği bir klip daha yayınladı.

Çav Bella Şarkısına Çektiği Kliple Tepki Çeken Hilal Cebeci Yeni Klip Yayınladı

Çav Bella şarkısına çektiği kliple tepki toplayan Hilal Cebeci sosyal medya hesabından şarkının yeni klibini yayınladı. Bella Ciao'yu İtalyanca söyleyen ve buna bir de klip çeken Hilal Cebeci, bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Cebeci klibindeki kurgudan dolayı büyük tepki çekti. YOĞUN BİR ŞEKİLDE ELEŞTİRİLDİ Çektiği kliple, İtalya'nın kuzeyindeki Po Ovası'nda bulunan pirinç tarlalarında zor ve sefil koşullarda çalışan işçiler tarafından söylenen bu marşa saygısızlık yaptığı iddia edilen Cebeci gerek meslektaşları gerekse sosyal medya kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde eleştirildi. Haber https://www.haberler.com/cav-bella-sarkisina-cektigi-kliple-tepki-ceken-11338112-haberi/

Tepkilere kulak verdi, Hilal Cebeci'den Çav Bella'nın yeni versiyonu geldi

Şarkıcı Hilal Cebeci uzun süren sessizliği 'Çav Bella' şarkısı ile bozmuş, ancak çektiği kliple bir anda sosyal medyanın gündemine oturmuştu. İtalyan halk şarkısı Bella Ciao’yu İtalyanca söyleyen ve buna bir de klip çeken Hilal Cebeci, bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Çektiği kliple, İtalya’nın kuzeyindeki Po Ovası’nda bulunan pirinç tarlalarında zor ve sefil koşullarda çalışan işçiler tarafından söylenen bu marşa saygısızlık yaptığı iddia edilen Cebeci gerek meslektaşları ve gerekse sosyal medya kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde eleştirildi. Gelen eleştirilere dilinin döndüğünce yanıt veren Cebeci bir türlü dinmek bilmeyen tepkileri dindirebilmek adına klibinin ikinci bir versiyonunu yayınladı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Hilal Cebeci'nin geçen bir yıl bir program konsepti gereği çöpçülük yaptığı görüntülere yer veriliyor. Ayrıca klibin sonunda pirinç tarlasındaki işçilerin görüntüleri de kullanılmış.

'Çav Bella' Şarkısıyla Eleştirilerin Hedefi Olan Hilal Cebeci, İsyan Etti

İtalyan 'Çav Bella' şarkısını yorumlayan ve 'La Casa De Papel' dizisinin temasıyla klip çeken şarkıcı Hilal Cebeci, eleştirilere tepki göstererek, "Ne yaparsanız yapın eleştiriliyorsunuz." yorumunu yaptı. Hilal Cebeci, İtalya'da direniş marşı olarak bilinen "Bella Ciao (Çav Bella)" adlı şarkıyı seslendirdiği video klibini sosyal medya hesabından yayınlamış ve tepkilere neden olmuştu. Cebeci, şarkıyı yorumlaması ve klipteki görüntülere yönelik eleştirilerin ardından klibinin ikinci versiyonunu yayınladı. Yeni klibinde ünlü şarkıcı, bir program konsepti gereği çöpçülük yaptığı görüntülere ve pirinç tarlasındaki işçilerin görüntülerine yer verdi. Haber https://www.haberler.com/cav-bella-sarkisiyla-elestirilerin-hedefi-olan-11343147-haberi/

Hilal Cebeci'den tartışma yaratan "çav bella" klibi

Popçu Hilal Cebeci, İtalya'da faşizme karşı direniş marşı olan "Bella Ciao" (Çav bella) adlı halk şarkısını İtalyanca olarak seslendirdiği bir klip yayınladı. Klip ve şarkının uyarlaması izleyenlerin tepkisiyle karşılaştı...

Hilal Cebeci'den 'La Casa De Papel' temalı Çav Bella klibi

Popçu Hilal Cebeci, İtalyan partizanların direniş marşı olan “Bella Ciao” adlı halk şarkısını İtalyanca olarak seslendirdiği bir klip yayınladı. Klip ve şarkının uyarlaması izleyenlerin tepkisiyle karşılaştı. ‘La casa de papel' isimli internet dizisinin tema olarak kullanıldığı klip ve şarkının uyarlaması izleyenlerin tepkisiyle karşılaştı.

Cleveland Cavaliers vs Minnesota Timberwolves Full Game Highlights | 10.19.2018, NBA Season

by MLG Highlights

Cavs vs Timberwolves Full Game Highlights | 10.19.2018 If you want to support my channel: https://www.patreon.com/MLGHighlights Twitter: ...

Cleveland Cavaliers vs Atlanta Hawks Full Game Highlights | 10.21.2018, NBA Season

by MLG Highlights

Cavs vs Hawks Full Game Highlights | 10.21.2018 If you want to support my channel: https://www.patreon.com/MLGHighlights Twitter: ...

Cleveland Cavaliers vs Atlanta Hawks 1st Qtr Highlights | 10.21.2018, NBA Season

by MLG Highlights

Cavs vs Hawks 1st Qtr Highlights | 10.21.2018 If you want to support my channel: https://www.patreon.com/MLGHighlights Twitter: https://twitter.com/mlgnba ...

Cleveland Cavaliers vs Atlanta Hawks 1st Half Highlights | 10.21.2018, NBA Season

by MLG Highlights

Cavs vs Hawks 1st Half Highlights | 10.21.2018 If you want to support my channel: https://www.patreon.com/MLGHighlights Twitter: https://twitter.com/mlgnba ...

Cleveland Cavaliers vs Toronto Raptors Full Game |October 17,2018|

by iSportZone

Cleveland Cavaliers vs Toronto Raptors Full Game Highlights. Jordan Clarkson scored 15 points, Kevin Love 21 points 8 rebounds. Subscribe to this channel to ...

Cleveland Cavaliers vs Minnesota Timberwolves 1st Half Highlights | 10.19.2018, NBA Season

by MLG Highlights

Cavs vs Timberwolves 1st Half Highlights | 10.19.2018 If you want to support my channel: https://www.patreon.com/MLGHighlights Twitter: ...

Trae Young BREAKS Stephen Curry Record with 35 PTS | Hawks Cavs Postgame Interview 10.21.2018

by NBATV

This is why we love the game! FREE NBA League Pass Give Away MONTHLY for Subscribers (Leave a comment to be included!) Follow me & I'll follow you ...

Trae Young Highlights - 10/21/18 Hawks at Cavs

by Speed of Lin

As Jeremy is still getting back to full game speed, his younger counterpart Trae Young had an absolutely dominating performance that could not be ignored ...

Trae Young Turns Into Stephen Curry&DESTROYS Collin Sexton And Entire Cavs!

by DCKilla

Hit The Notifications Bell So You Won't Miss Anything About NBA Subscribe this channel Now!

Trae Young Full Highlights 2018.10.21 Hawks vs Cavs - 35 Pts, 11 Astss, On-FiRE! | FreeDawkins

by FreeDawkins

October 21 , 2018 | Trae Young Full Highlights Hawks vs Cavs - 35 Pts, 10 Astss, On-FiRE! FreeDawkins - NBA Video' --Like And Subscribe For More! Follow me ...

Cleveland Cavaliers vs Detroit Pistons Full Game Highlights | 10.12.2018, NBA Preseason

by MLG Highlights

Cavs vs Pistons Full Game Highlights | 10.12.2018 If you want to support my channel: https://www.patreon.com/MLGHighlights Twitter: ...

Rookie Trae Young 35 Points Deep 3s vs Cavs! 2018-19 NBA Season

by Chris Smoove

Chris Smoove T-Shirts! http://chrissmoove.com/ Splash the like button for more NBA videos! NBA 2K19 Pack Simulator! http://mtdb.com/19/packs/ My NBA ...

Jordan Clarkson Full Highlights Cavs vs Timberwolves 2018.10.19 - 19 Points off the Bench

by House of Highlights

Jordan Clarkson Full Game Highlights | Cleveland Cavaliers vs Minnesota Timberwolves | October 19, 2018 | 2018-19 NBA Season ✓ Subscribe, Like ...

Atlanta Hawks vs Cleveland Cavaliers - Full Game Highlights | Oct 21, 2018 | NBA 2018-19

by Lightning

Hawks vs Cavs Subscribe for more Highlights and NBA Videos! Enjoyed The Video? ▻Please Leave a Like and Subscribe For More! ▻Click Here To ...

Alex Len 16 pts 11 rebs 4 blks vs Cavs 18/19 season

by Z. Highlights

Hit the notification button and subscribe to not miss anything from Zarychta Highlights channel! Get your SportzCases here! - http://sportzcases.com?aff=114 ...

Cleveland Cavaliers vs Toronto Raptors 1st Half Highlights | 10.17.2018, NBA Season

by MLG Highlights

Cavs vs Raptors 1st Half Highlights | 10.17.2018 If you want to support my channel: https://www.patreon.com/MLGHighlights Twitter: ...

KEVIN LOVE BEST GAME IN YEARS!! TIMBERWOLVES vs CAVS HIGHLIGHTS REACTION

by OprahSide

Kevin Love best game in YEARS lol he was killing it! THANKS FOR 1.6 MILLION SUBSCRIBERS AYEEE! CAN WE TRY AND HIT 2 MIL!!! Drop a like if you ...

Cleveland Cavaliers vs Indiana Pacers Full Game Highlights | 10.08.2018, NBA Preseason

by MLG Highlights

Cavs vs Pacers Full Game Highlights | 10.08.2018 If you want to support my channel: https://www.patreon.com/MLGHighlights Twitter: ...

Trae Young 35 Pts, 11 Asts vs Cavs - 6 Threes! Full Highlights | Oct 21, 2018 |

by Lightning

Trae Young Full highlights vs Cavs Subscribe for more highlights and NBA Videos! Enjoyed The Video? ▻Please Leave a Like and Subscribe For More! ▻Click ...

Cedi Osman Full Highlights Cavs vs Timberwolves 2018.10.19 - 22 Points, 8 Ast

by House of Highlights

Cedi Osman Full Game Highlights | Cleveland Cavaliers vs Minnesota Timberwolves | October 19, 2018 | 2018-19 NBA Season ✓ Subscribe, Like & Comment ...

Larry Nance Jr. thought the Cavs played selfishly at times against the Hawks

by FOX Sports Ohio

Larry Nance Jr. offers his thoughts on the Cavaliers loss to the Hawks.

Boston Celtics vs Cleveland Cavs - Full Game Highlights | Oct 6, 2018 | NBA Preseason

by Rapid Highlights

Boston Celtics vs Cleveland Cavaliers Follow me on Twitter: https://twitter.com/RapidHighlights Like me on Facebook: ...

Cleveland Cavs vs Boston Celtics - Full Game Highlights | Oct 2, 2018 | NBA Preseason

by Rapid Highlights

Follow me on Twitter: https://twitter.com/RapidHighlights Like me on Facebook: https://www.facebook.com/nbarapidhighlights/ Our Telegram Channel: ...

Tyronn Lue full interview after 131-123 loss in Minnesota | CAVS-WOLVES POSTGAME

by FOX Sports Ohio

Lue following a valiant effort by the wine and gold.

Cleveland Cavaliers vs Toronto Raptors - Full Game Highlights | Game 2 | May 3, 2018 | NBA Playoffs

by Rapid Highlights

Get Your SportzCases here! - http://SportzCases.com?aff=Rapid Promo code for 10% off - Rapid Cleveland Cavs vs Toronto Raptors - Full Game Highlights ...

Kevin Love Full Highlights Cavs vs Timberwolves 2018.10.19 - 25 Pts, 19 Reb, 7 Ast

by House of Highlights

Kevin Love Full Game Highlights | Cleveland Cavaliers vs Minnesota Timberwolves | October 19, 2018 | 2018-19 NBA Season ✓ Subscribe, Like & Comment ...

Cleveland Cavaliers vs Toronto Raptors 1st Qtr Highlights | 10.17.2018, NBA Season

by MLG Highlights

Cavs vs Raptors 1st Qtr Highlights | 10.17.2018 If you want to support my channel: https://www.patreon.com/MLGHighlights Twitter: https://twitter.com/mlgnba ...

Cleveland Cavaliers vs Minnesota Timberwolves 1st Qtr Highlights | 10.19.2018, NBA Season

by MLG Highlights

Cavs vs Timberwolves 1st Qtr Highlights | 10.19.2018 If you want to support my channel: https://www.patreon.com/MLGHighlights Twitter: ...

Cleveland Cavaliers vs Minnesota Timberwolves - Full Game Highlights | Oct 19, 2018 | NBA 2018-19

by Rapid Highlights

Follow me on Twitter: https://twitter.com/RapidHighlights Like me on Facebook: https://www.facebook.com/nbarapidhighlights/ Our Telegram Channel: ...

Cleveland Cavaliers vs Boston Celtics - Full Game Highlights | Game 2 | May 15, 2018 | NBA Playoffs

by Rapid Highlights

http://JumpshotTrainer.com Cleveland Cavaliers vs Boston Celtics - Full Game Highlights | May 15 2018, 5/15 NBA Playoffs Follow me on Twitter: ...